Barış için sizden gelenler - From you for Peace

BARIŞ-PEACE

"Barış için Pedalla" Barış için umutlarımızın hala devam ettiğini ve bunu başarabileceğimizi göstermek adına bisiklet ile yaptığımız Barış faaliyetlerinin tümüdür. " Güneş yarın yeniden doğacak " barış adına güneş herkes için hergün yeniden doğuyor, tüm umutlar için, yeniden sevmek sevilmek için, kardeşçe yaşamayı başarabileceğimiz için. Barış herkes için.

"Pedal for Peace" represents the total peace activities organized with bike to show that we have still hope for peace and that we could achieve world wide peace. " Sun will rise again tomorrow ". Sun will rise everyday in the name of peace for me , for you and for everybody , to love , to be loved and to be able to live altogether peacefully. Peace is for everyone.

Değerli başkanımız Mustafa ALGAN

Antalya Bisiklet Sevenler Grubu Kurucu Üyelerinden Mustafa ALGAN Barış için;

Açıkçası Barış bana Savaş kelimesi ile hep yan yana imiş gibi yani birbirlerini hep tamamlıyorlar gibi gelmiştir. "Barışın olmadığı yerde Savaş vardır","Savaşı bitirip Barış sağlanmalıdır", "Kavgamız bitsin artık Barışalım" gibi cümleler hep arka arkaya sıralanırlar. Barıştan önce ben Savaşın hiç olmaması gerektiğini ve sebeplerini anlatacağım. Anti-militarist bir yaklaşımla ben şunu ifade etmek istiyorum, İstiyorum ki hiç bir ülke ve toplumlarda ordular kurulmasın, insanlar toprak uğruna, çıkarlar uğruna katledilmesin. Sınırlar kalksın, kırmızı çizgiler dünyamızın güzellikleri ve bize sunduğu nimetler olsun, petrol savaşları yerine doğa ve çevre mücadelesi olsun, Hiç bir insan açlıktan ölmesin. Bu dünyada yaşayan tüm canlılar içinde en akıllı, en gelişmiş varlık insanoğludur ama en zalim ve acımasız olan da. Yaşayacağımız ve nimetlerini tüketebileceğimiz tek bir dünyamız var, onu nükleer, kimyasal silahlarla yok edeceğimize, sadece ve sadece üzerinde yaşadığımız bu güzel dünyamız ile BARIŞALIM ve insanlığımızla BARIŞIK kalalım.

Bryan Keith

How's this?
Watching the news this past year in Turkey reminds me of the Jackson Browne song, Lives in the Balance. That song was written 30 years ago, but its message of peace and the dangers of "drifting to war" are as poignant now as ever. By choosing to travel by bicycle, Oğuz will come in direct contact with villagers and citizens all over Turkey. He can spread a message of peace and unity that we all need to be reminded of, a message of hope that we miss from only watching the news on tv. Good luck, Oğuz. Like the Dalai Lama, I believe that one person can make a difference.

Esra Germiyanoğlu

Cyclist Dergisi Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Esra Germiyanoğlu Barış için;

Selam. Çok güzel bir proje. BARIŞ için güzel bir adım. Pedalınıza kuvvet, barış yolunuz açık olsun. Sevgiyle pedallayın.

Selda Genç

Bisiklet özgürlüktür.. Barış özgürlükten doğarken, özgürlük de barışın varlığında doğar. Özgür değilsen pedallayamazsın.. Özgürlük için pedallamak, barış için pedellamaktır. Hadi.. Barış için pedalla!

Yavuz Bocak

Barış, ilk önce kendimizle barışık olmayla baslar. Barış, karşımızdakine tahammül etmeyle devam eder Barış, ötekileri de sabırla dinlemeyle yol alır Barış, öbürleriyle paylaşmayla çoğalır Barış, hakli olsan dahi, icabında bir adim geri atmayla sağlamlaşır Barış, su devirde hepimize en çok lazım olan bir "Değer" BARIŞ'ın en güzel anlatımı; Yurtta sulh, cihanda sulh. "Mustafa Kemal Atatürk" Yavuz Bck

Nafiz Sağdur

İnsan canı kadar önemli bir şey yoktur. İnancımıza göre de zaten haksız yere bir insan öldüren, tüm insanlığı öldürmüş gibidir. Barışı sadece devletler arasında savaş olmaması durumu olarak düşünmemeliyiz. İki insanın küs olmaması, birbiri ile kavgalı olmaması, birbirine kin duymaması ve birbirini sevip sayması olarak da düşünülebilir. Dünyada barışın egemen olmasın ilk şartı, öncelikle kişiler arasında egemen olmasıdır. Her insan barıştan yana olduğunda, devletler de barışçıl olacak ve savaşlar olmayacaktır. Barış bireyden başlayacağı için projende pedallıyarak toplumları oluşturan bireylerin barışa dikkatini çekeceğini umuyor şimdiden başarılar diliyorum İyi bir savaş, kötü bir barış hiç olmamıştır.(Benjamin Franklin) Nafiz Sağdur

Ömer Aydoğan

Sevgili dostum, Güzel bir amaç uğruna çıktığın bu yolda kazasız belasız bir yolculuk dilerim. Bastığın her pedalın umut olması, çığlıkları dindirmesi, silahları susturması ve barışa bayrak kaldırması umuduyla...

Sizden Gelenler

Siz de Barış'a dair mesajınızı gönderebilrsiniz